O Nás

Jsme parta lidí, která se dala dohromady tak nějak náhodou, ale máme jedno společné a to zájem o prostředí, ve kterém žijeme.

Možná je to dáno i věkem, že na člověka ve středním věku, po všech těch rodinných a pracovních záležitostech přijdou nějaké ty myšlenky být něčím prospěšný i svému okolí. Může to však být i únik z reality, ve které si dneska každý hledí pouze toho svého.

Jak je psáno ve stanovách sdružení, naší snahou je napomáhat obci v jejím zkrášlování, což se kromě podnětů radním nedá udělat jinak, než občasnou brigádou. Akce a práce, které v rámci našich časových možností plánujeme provádět, chceme konzultovat s vedením obce a taktéž nějaké řezání či prosekání zeleně s odpovědnou osobou.

Rádi bychom  prezentovali pěkná místa a pěkné věci, které v Komárově máme, což je především krásná příroda, která si zaslouží opatrovat a chránit a také umělecká díla z litiny. Ta sice vídáme každý den, ale neuvědomujeme si jejich hodnotu. Jsou to především krásná díla našich předků, která dnes už jen stěží někdo dokáže vyrobit. Právě za nimi sem míří kroky většiny návštěvníků, proto by byla škoda, kdyby měly zmizet zarostlé ve křoví.

Dalším bodem, kterému bychom se chtěli věnovat je historie Komárova. Nemyslíme tím tu „středověkou“, to už udělali jiní, ale především tu ne tak dávno minulou i přesto již pomalu zapomínanou. V Komárově je hodně mladých a nových lidí, pamětníci odcházejí a tak by byla škoda neudržet jejich paměti a vzpomínky a neseznámit s nimi ostatní, kteří v Komárově žijí.

Toto bychom rádi alespoň částečně splnili sekcí ve fotogalerii – Věděli jste že ?

Zakládající členové: Bc. Ondřej Holman, Ing. Eva Királyová, Zdeněk Košťálek, Ing. Markéta Křížová.

Stanovy sdružení (v PDF).

Chcete se k nám přidat? Vyplňte a odešlete přihlášku.

Chcete nám cokoliv sdělit? Napište nám email (adresa: email(zavináč)pratelekomarova.cz)

Transparentní účet, kam je možné zasílat příspěvky: 255240540 / 0300

Členové spolku: 

Eiseltová Jana
Holman Ondrej
Holmanová Lenka
Hošková Věra
Huikari Veronika
Királyová Eva
Koštálek Zdenek
Křížová Markéta
Moutelíková Libuše
Štochl Libor
Vaic Petr
Bálková Andrea
Lenka Nesnídalová
Markéta Kopečná
Martin Šinkner
Markéta Šinknerová
Tomáš Richter
Monika Kavalírová
Hanuš Kavalír
Radim Šíma
Vlastimila Berková
Pavel Kasík
Radek Lisý